Jsem nadšená tanečnice, cvičitelka, průvodkyně ženským cyklem a šťastná máma čtyř malých dětí.

Inspiruji maminky, jak si užívat mateřství s lehkostí a radostí a být doma v pohodě po celý měsíc.

Pomáhám ženám naučit se vnímat tělo a objevovat ženskou duši, sílu a krásu.

 

Cesta do hlubin ženské duše: příběh čtyřnásobné mámy

Jsem lektorka pilates a tance, průvodkyně ženskou cykličností a především šťastná máma čtyř malých dětí narozených během čtyř let.

Dříve jsem hodně cestovala po okolním světě a objevovala nová místa. Posledních sedm let jsem doma s dětmi a díky svým čtyřem malým zrcadlům objevuji svůj svět vnitřní.

Na všech mých cestách mne vždy doprovázel jeden společník, který vnáší do mého života radost a klid, a pomáhá mi překonat těžká období, která přicházejí: pohyb.

Díky pohybu se vracím sama k sobě a zažívám pocit hlubokého štěstí a míru i v té naší domácí džungli. Za pomoci pohybu jsem prožila čtyři krásná těhotenství i porody a moje tělo drží stále pohromadě, většinou i bez bolesti. A byl to vědomý pohyb, který mě už několikrát vytáhl z bláta, kam se čas od času propadnu.

K pohybu mi postupně přibyly ještě další dva životní průvodci - mateřství a vědomí ženské cykličnosti - a díky těmto třem průvodcům objevuji sama sebe a učím se přijímat se taková, jaká jsem: hodná i zlobivá, usměvavá i naštvaná, tlustá i hubená, na vrcholu i na dně.

A protože mě kromě života s dětmi nejvíce naplňuje sdílení a učení, píšu o svých objevech příběhy a knihy, a předávám své zkušenosti na živých seminářích i skrze online videa.

Ale cesta k těmto objevům byla dlouhá, trnitá a občas i dost bolestivá…

Návrat k sobě

Jako malá jsem měla naprosto jasno, co mě baví a co chci dělat: poslouchám, jak mi táta hraje na piano, a tančím. Snažím se ztvárnit pohybem ty krásné tóny a přidat do toho své momentální pocity.

Postupně na to ale zapomínám a zasypávám vším tím co se má a nemá dělat, co se ode mne očekává, jak se mám či nemám chovat. Poslouchám rodiče, kamarádky, učitele, a přestávám poslouchat sama sebe. Vystuduju školu, kterou jsem nikdy studovat nechtěla, a věnuji se tématu, které se mého srdce dotýká jen velmi vzdáleně.

Zlom nastane až se vstupem do zcela nového světa: světa mateřství. Děti mi pomůžou rozpomenout se na to, kdo jsem, a dodají odvahu jít si za svými sny. Díky dětem se vrátím opět domů: sama k sobě, ke svému srdci i k tanci.

Během onoho návratu bylo prolito moře slz, vyřčeno mnoho silných slov a překonávám několik zkoušek:

 

Postavit sama sebe na první místo

Když byly čtvrtému dítěti tři měsíce, byla jsem u konce sil, fyzických i psychických. Přežívala jsem ze dne na den a nemohla se dočkat, až toto náročné období přejde, a já se konečně pořádně vyspím, v klidu najím a budu se pohybovat volně, neověšená dětmi, motorkami či kočárky.

Několik týdnů jsem čekala na nějaký impuls, který přišel v podobě obrovské bolesti paží, takže nezbylo nic ani z mých rukou ani z mé oblíbené věty “Mám jenom dvě ruce!” Tři dny bolest sílila a čtvrtý den jsem se rozhodla s tím něco udělat.

Začala jsem věnovat prvních 5 minut dne sama sobě a poté jsem několikrát během dne zařadila tzv. svojí pětiminutovku. Do tří dnů bolest zmizela a já měla zpět alespoň ty dvě ruce. Do týdne byl ze mne nový člověk a já si začala znovu užívat mateřství i života.

Tato zkušenost mne inspirovala k natočení videokurzu „5 minut denně: 4 sestavy, které zbaví vaše záda bolesti a hlavu starostí“. Najdete v něm čtyři krátká videa, která si můžete zacvičit kdykoli a kdekoli, a která vám pomůžou ulevit ramenům, šíji i bedrům, vyčistit hlavu a načerpat novou energii pro vás i vaše děti.

Přijmout sama sebe se vším všudy

Chvíli po tom, co jsem získala zpět „své dvě ruce“, přišla další zkouška – setkala jsem se se svými nejtemnějšími stíny. Přiznala jsem si, že někdy mám sto chutí do dětí kopat a mlátit s nimi o zem. Občas jsem se přistihla, jak s nimi cloumám a řvu na ně, ať už jsou zticha.

Měla jsem obrovský strach, strach ze sebe sama. Co když jim jednou něco opravdu udělám? Neměla bych se nechat radši rovnou zavřít do blázince? Nakonec se rozhodnu nečekat ani na katastrofu ani na blázinec, ale začnu s tím pracovat:

udělám to, co jsem dělala už od malička: ztvárním svoje pocity tancem a nechám je spolu s pohybem odejít. Jsem tak fyzicky vyčerpaná, že nejsem schopná tančit tělem, a tak tančím jen ve své mysli: večer si lehnu do postele se sluchátky a v duchu to ze sebe vytančím, vykřičím, vydupu.

Vidím, že skrze pohyb můžu ovlivňovat i všechny ostatní sféry života. A to mne přivede k myšlence vytvořit taneční seminář “Roztanči svůj den”, na kterém hýbeme těly, pročisťujeme hlavu, uvolňujeme emoce a prociťujeme svoji ženskost a nespoutanost.

Kouzlo ženské cykličnosti

S narozením čtvrtého dítěte začnu také velmi silně vnímat energie a jejich cyklické opakování v životě svém i okolním. Dostává se mi do ruky kniha Návod na ženy, kde se dočtu, že je zcela normální zažívat výkyvy a necítit se každý den stejně.

Spadne mi kámen ze srdce: takže tedy nejsem labilní ani divná, když se každý den či občas každou chvilku cítím úplně jinak? Další dva roky se věnuji pozorování cyklu svého i ostatních cyklů kolem sebe a projdu ročním výcvikem u Dany-Sofie Šlancarové, díky kterému se stávám cyklickou lektorkou.

Začínám chápat, že v oné proměnlivosti se skrývá obrovská krása, síla a svoboda. Objevuji dary temnoty, pasivity a umění jen tak být. Učím se vnímat svou pravou hodnotu, odpouštím sobě i okolí a krůček po krůčku se začínám milovat a přijímat se vším všudy.

Své nové zkušenosti s nadšením předávám na kurzech 4 tváře ženy a Cyklická máma.

Zvu vás na cestu za objevováním ženské duše, kdy se pomocí vědomého pohybu a respektování ženské cyklické povahy dostaneme postupně samy k sobě, do svého středu, a začneme si užívat mateřství s lehkostí a radostí. I třeba s kupou ratolestí 🙂

Bude mi velkou ctí vás na této dobrodružné cestě provázet!

S láskou, Katka Marešová