Tanec milenky: Svůdnost, hravost, radost

Před rokem jsem si řekla, že se chci opět cítit jako žena, a navíc žena krásná. V záplavě všech těch pokaděných a poblinkaných plínek, unudlaných nosů a upatlaného všeho se to zdálo jako pořádná výzva. A tak jsem se rozhodla vzít si na pomoc tanec.

Vytvořila jsem jednoduchou sestavu se 3 základními pohyby, které vás na začátku naučím a které budu dále rozvíjet. Můžete opakovat stále dokola tyto tři pohyby, můžete se nechat inspirovat mnou anebo se nechat unést pouze hudbou a vlastním tělem.

Na pozadí samotného tance se odvíjí dva další příběhy: původně jsem chtěla tančit na podpatcích, v rudých šatech a sama. Ale pak jsem si uvědomila, že já se cítím nejkrásnější v čistě bílé a naboso, když jsem sama sebou a ve svém středu. Také jsem si vzala na pomoc dva malé tanečníky. A náš společný tanec ukazuje, jak to u nás funguje i mimo taneční parket: každý si tančíme ten svůj tanec a naše tance se občas potkají, pak se zase rozejdou, aby se v zápětí opět setkaly, a takto to plyne stále dokola…

Tanec jsem nazvala “Tanec milenky”, neboť v něm budeme rozvíjet náš arechetyp milenky, která svobodně prožívá svoje emoce, je svůdná, hravá a užívá si života. A já vás dnes svedu k tanci 🙂

 

 

O autorce

Kateřina Marešová

Jsem certifikovaná lektorka Cyklické ženy®, nadšená tanečnice, a hlavně šťastná máma čtyř malých dětí. Pomáhám ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Pořádám taneční semináře Roztanči svůj den a cyklické kurzy 4 tváře ženy: Jak si užívat a využívat svých proměn. Jsem zakladatelkou vzdělávacího projektu pro školy i veřejnost Rozkvétající žena. Můj příběh si můžete přečíst zde>>.