Roztanči své prázdniny

Toužíte po tom pořádně protáhnout své tělo? Potřebujete se odreagovat a vyčistit hlavu? Chcete pocítit léčivé účinky hudby a tance? Ráda byste vnesla do života novou energii?

 

Pak spolu se mnou roztančete své prázdniny sérií krátkých tanečních videí, díky kterým:

 

  • rozhýbeme svá těla a uvolníme emoce
  • aktivací chodidla nastavíme správné držení těla a ukotvíme se pevně na zemi
  • rozvlníme pánev a rozproudíme v sobě ženskost a nespoutanost
  • uvolníme ramena a šíji a setřeseme z nich veškerou tíhu a starosti
  • rozproudíme v těle novou krev a energii
  • a hlavně se pořádně vyřádíme při jednoduchých tanečních variacích 🙂

 

Videa jsou inspirována tanečním seminářem Roztanči svůj den, který pořádám po celé ČR, a po němž odcházíte domů s čistou hlavou, lehkým srdcem, novým elánem a druhý den vstáváte z postele s vědomím každého svalu v těle 🙂

 

Dnešní sérii zahájíme čtyřmi krátkými tanečky, které zařazuji běžně na začátek semináře:

1. Úvodní naladění

Začneme velmi jemným tancem, který nám pomůže opustit na chvíli shon běžného dne, obrátit pozornost dovnitř  a naladit se sama na sebe. Během ladění prodýcháme celé tělo a lehce povolíme ztuhlou páteř, tak aby námi mohla energie proudit opět volně.

2. Taneční rozcvička

Ve druhém videu se už více zahřejeme a protáhneme celé tělo a naladíme v sobě dobrou náladu hned na začátku dne nebo pak kdykoli později, když to budeme potřebovat.

3. Rozhýbání chodidel

Třetím tancem rozhýbeme a oživíme naše chodidla a postavíme se nohami pevně na zem. Toto cvičení nám pomůže lépe vnímat kontakt se zemí a zjemní naši chůzi.

4. Taneční kardio 🙂

Poslední tanec této série věnujeme kardio tréninku, který nám pořádně rozproudí krev v žilách a na chvíli vezme dech. Děti tuto píseň milují a rádi na ni tančí i zpívají. Tedy pokud zrovna nestojí před kamerou, resp. ve finále spíše nesedí 🙂

 

 

Doufám, že vám tyto sestavy pomůžou užívat si mateřství i života s lehkostí a radostí!

Máte-li chuť, pusťte se hned do další série, ve které rozvlníme pánev, uvolníme ztuhlou šíji a hrudník a setřeseme z ramen veškerou tíhu, kterou na nich neseme.

A chcete-li tuto léčivou energii pocítit naplno a naživo, přijďte na některý z plánovaných seminářů nebo mi napište na katka@katerinamaresova.com a domluvíme si soukromý termín 🙂

 

S láskou, Katka Marešová

O autorce

Kateřina Marešová

Jsem certifikovaná lektorka Cyklické ženy®, měsíční matka (Moon Mother®), nadšená tanečnice, a hlavně šťastná máma čtyř malých dětí. Pomáhám ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Jsem spoluatorkou 1. česko-slovenského online kurzu o ženské cykličnosti Královnou svojí proměnlivosti, který pomáhá ženám zbavit se problémů s PMS, bolestivou menstruací či přechodem a zároveň v nich probouzí jejich ženskou sílu, energii a autenticitu. Pořádám taneční semináře Roztanči svůj den a cyklické kurzy 4 tváře ženy: Jak si užívat a využívat svých proměn. Jsem zakladatelkou vzdělávacího projektu pro školy i veřejnost Rozkvétající žena. Můj příběh si můžete přečíst zde>>.