Taneční rozcvička: 5 minut, které rozproudí váš den

Rána. Jednoznačně nejnáročnější část dne. Připravit snídani pro 4 děti, 2 děti převléknout, nachystat 2 svačiny, udělat 4 šťávy, vyslechnout bezpočet hádek, stížností a požadavků. Někde v mezidobí se umýt, obléknout a nasnídat. A co teprve, když to má celé omezený časový rámec a je potřeba být v konkrétní čas na konkrétním místě…

Jak se to dá vše zvládnout a nezbláznit se z toho? Toto umění jsem se naučila od svého muže 🙂

Dříve jsem vstávala a hned od první minuty skákala kolem dětí. Jejich požadavky i napětí v domácnosti se stupňovalo. Často to končilo všeobecným řevem. A pak jsem si všimla, že když vstává s dětmi muž, zajde si nejprve do koupelny, pak si uvaří čaj a pak někdy se teprve dostane k přípravě 4 kakaí. Děti po celou dobu naprosto v klidu, on v klidu a já v klidu sama v posteli. A tak jsem to jednoho dne začala dělat jinak.

Prvních pár minut dne věnuji sobě a své psychické a fyzické pohodě

 

Občas jen ležím po probuzení v posteli a vědomě dýchám. Občas se napojím na své pánevní dno a „rozmlouvám“ s ním. Někdy si pustím písničku a protáhnu se. Děti jsou nadšené a tančí se mnou. Nebo si jdou v klidu dělat svoje věci.

Těch pár minut, které věnuji sama sobě, svému tělu a svým potřebám, stačí, abych se naladila na nový den i sama na sebe. A pak můžu s mnohem větší lehkostí a radostí uspokojovat potřeby druhých.

Těch prvních pár minut dne dělá zázraky, a proto vám dnes posílám video s taneční rozcvičkou, která obsahuje několik jednoduchých pohybů a 5 minut, které rozproudí váš den. Můžete si ji zatančit hned po ránu nebo kdykoli během dne.

Ať vám tento tanec přinese pohodu, radost a klid!

 

 

O autorce

Kateřina Marešová

Jsem certifikovaná lektorka Cyklické ženy®, nadšená tanečnice, a hlavně šťastná máma čtyř malých dětí. Pomáhám ženám i dívkám naučit se rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata. Pořádám taneční semináře Roztanči svůj den a cyklické kurzy 4 tváře ženy: Jak si užívat a využívat svých proměn. Jsem zakladatelkou vzdělávacího projektu pro školy i veřejnost Rozkvétající žena. Můj příběh si můžete přečíst zde>>.